Osječko-baranjska županija 15. lipnja 2026. godine organizirala je svečanu dodjelu priznanja i pohvalnica učenicima osnovnih i srednjih škola koji su tijekom školske godine ostvarili izvrsne rezultate na županijskim i međužupanijskim natjecanjima.
Priznanja je uručila županica Nataša Tramišak, a ukupno su nagrađena 142 učenika – 63 učenika osnovnih i 79 učenika srednjih škola. Priznanja su dodijeljena učenicima koji su osvojili prva mjesta na natjecanjima iz različitih područja, od prirodoslovnih i društvenih predmeta do jezika, informatike i drugih disciplina.
Među nagrađenima su i učenici EDukOS gimnazije, što je još jedna potvrda njihove predanosti, znanja i izvrsnosti, ali i kvalitetnog rada njihovih mentora.
Posebno smo ponosni što su naši učenici ove školske godine ostvarili čak 9 prvih mjesta na županijskim natjecanjima u sedam različitih predmeta, uz 50 plasmana na županijsku razinu natjecanja. Kruna ovogodišnjih uspjeha svakako je naslov državnog prvaka iz hrvatskoga jezika, koji je osvojio naš učenik Karlo Balić.
Čestitamo svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima na izvrsnim rezultatima i dostojnom predstavljanju EDukOS gimnazije. Želimo im mnogo uspjeha u daljnjem školovanju i budućim natjecanjima!


